LAZER CERRAHİ

Aesculight CO2 Lazer Cerrahi

Aesculight veteriner CO2 lazer çok çeşitli cerrahi prosedürleri uygulayabilir. Lazer ablasyonu, gerektiğinde bir seferde yalnızca birkaç dokuyu seçici olarak çıkarabilecek kadar hassastır. Aynı zamanda tümörleri sağlıklı dokudan ayırmak için yeterince güçlüdür. Geleneksel neşter cerrahisinde kaçınılmaz olan aşırı kan kaybının önüne geçer. Benzersiz kansız lazer noizyonları yapmak için kullanılabilir.

Lazer cerrahisinin hastalar için yararları

MİNİMİZE KANAMA : Lazer ışını, yapılan kesi sırasında küçük kan damarlarını kapatır. Kanamadaki bu azalma, boğaz içindeki tümörlerin uzaklaştırılması gibi operasyonların risklerini ortadan kaldırır. Burun ve ağız boşluğu, bazı göz cerrahisi tipleri, nazal hiperkeratoz tedavisi ve daha pek çok şey gibi geleneksel neşter cerrahisi ile mümkün olmayan bir dizi yeni cerrahi işlemi mümkün kılar. Cerrahi alanın daha iyi görselleştirilmesini sağlar. Lazer ile yapılan hassas kesiler ile sağlıklı çevre dokularda gereksiz travma yaratılması riskini ortadan kaldırır. Ek olarak bazı cerrahi prosedürleri lazerle yapıldığında sütür gerektirmez. (Örn. Stenotik Nares, Elongated Soft Palate) Mükemmel operasyon sahası görünümü CO2 lazer cerrahisinin bir başka büyük avantajıdır. Yani veteriner hekimin ameliyatı daha net ve daha hızlı yapmasına imkan sağlar. Daha kısa prosedürler, anestezi süresini azaltarak anestezi riskini minimuma indirir. Birden fazla cerrahi prosedürün aynı anda yapılabilmesine imkan sağlar. (Örn. Stenotik Nares ve Kısırlaştırma) Son olarak, daha iyi operasyon sahası görünümü, daha iyi estetik sonuç sağlar.

DAHA AZ AĞRI : CO2 lazer ışını sinir uçlarını kapatır. Ameliyat sonrası daha az ödem ve ağrı şekillenir. Hasta, ameliyat sonrası çok daha rahat bir iyileşme süresi geçirir.

AZALAN ENFEKSİYON RİSKİ : Temizlik etkisi, CO2 lazer ışınının benzersiz özelliklerinden biridir. Operasyon bölgesindeki bakterileri etkili bir şekilde yok eder. (Temizleme Etkisi) Ayrıca, Co2 lazer ameliyat sırasında hedef dokuya dokunmaz. Bu da enfeksiyon riskini daha da azaltır.

DAHA HIZLI İYİLEŞME SÜRESİ : Azaltılmış enfeksiyon riski, daha az kanama, ağrı ve ödem, anestezi altında geçirilen daha az zaman göz önüne alındığında geleneksel neşter cerrahilerine oranla daha hızlı iyileşme sağlanır.

Veteriner CO2 Lazer Cerrahisi

CO2 lazerler, benzersiz dalga boyları ve hassasiyetleri nedeniyle cerrahi lazerlerin altın standardıdır. Kuzey Amerika’da her gün çeşitli veterinerlik ve insan spesiyalitelerinde on binlerce CO2 lazer kullanılmaktadır.

Aesculight, 1991 yılında küçük ofis ortamları için tasarlanan ilk yumuşak doku dental CO2 lazer olarak sunulan Luxar köklerine sahiptir. Aesculight, esnek fiber kablo, tamemen metal el aleti, sistem entegrasyonu konularında iyileştirmeler yapmıştır.

SONUÇLAR

Luxar ve Aesculight veteriner CO2 lazerleri ile yapılan sayısız cerrahi işlem sırasında, çok çeşitli klinik uygulamaları ve CO2 lazer cerrahisinin birçok faydasını gösteren çok sayıda klinik birikim ortaya çıkmıştır. Aesculight ekibi, Aesculight cerrahi tekniklerini daha hızlı ve daha güvenle kullanmanız için bu klinik vakaları paylaşmaktan mutluluk duyar. En ayrıntılı eğitim kaynaklarından biri, Dr. John C. Godbold’un dijital “CO2 Lazer Cerrahisi Prosedürleri Atlası” .